Збірна України з хокею розгромила Литву на ЧС-2024 та підвищилася до Дивізіону IA

Сборная Украины по хоккею. Фото — facebook.com/fhu.com.ua

Збірна України з хокею впевнено переграла Литву у матчі останнього туру чемпіонату світу-2024 у Дивізіоні IB – 4:1.

На кону поєдинку, що проходив у Вільнюсі, було звання чемпіона світу в даному дивізіоні та путівка на верхній рівень – до Дивізіону IA. Команда Дмитра Христича з честю впоралася з цим завданням, вигравши кожен із трьох періодів.

У середині першої та другої десятихвилинок забитими шайбами відзначився Данило Трахт, наздогнавши завдяки цьому естонця Роберта Рообу у списку найкращих снайперів турніру. При цьому Литва відчайдушно чинила опір, і наприкінці кожного з періодів мала непогані шанси розмочити рахунок, проте безпомилково останній рубіж тримав Богдан Дьяченко.

Досить впевнено синьо-жовті захищали результат і в третьому періоді, а ближче до кінця зустрічі Андрій Денискін довів рахунок до великого, реалізувавши більшість точним далеким кидком.

Литовці спромоглися на шайбу престижу, але не більше. При цьому останнє слово залишилося за нашими співвітчизниками: Олександр Пересунько втік на порожні ворота. Ця шайба стала для нього також п’ятою на турнірі – за додатковими показниками нападник Попрада виграв змагання бомбардирів.

Збірна України тріумфувала з п’ятьма перемогами з п’яти можливих та разючою різницею шайб – 31:2. Кожен із поєдинків на цьому ЧС був виграний нашою командою з великим рахунком.

Україна підвищилася до Дивізіону ІА, де зіграє вперше з 2017 року. Залишається додати, що в Дивізіон IIA, посівши останнє місце у нашому секстеті, опустилася команда Нідерландів.

• Хокей. ЧС-2024. Дивізіон IB. 5-й тур

Литва – Україна – 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Шайби: 0:1 – Трахт (Мережко, Пересунько, – більш.), 09:19. 0:2 – Трахт (Сисак, Пересунько), 30:56. 0:3 – Денискін (Пангелов-Юлдашев, Мережко, – більш.), 53:54. 1:3 – Норейка (Кракаускас, Алішаускас, – більш.), 57:11. 1:4 – Пересунько (порожні ворота), 57:51

№ Збірна І В ВО ПО П Ш О 1 Україна 5 5 0 0 0 31:2 15 2 Литва 5 4 0 0 1 16:7 12 3 Естонія 5 2 1 0 2 11:20 8 4 Китай 5 2 0 0 3 11:16 6 5 Іспанія 5 1 0 1 3 6:20 4 6 Нідерланди 5 0 0 0 5 4:14 0