Фото: НБУ (ілюстративне фото) На забезпечення Сил оборони передбачено понад 2,2 трлн грн
Особливість програми полягає у можливості спрямування частини цих коштів (від ЄС та Великої Британії) безпосередньо на оборонні потреби, що у поєднанні з внутрішніми ресурсами.
Бюджет України на 2025 рік поєднує внутрішні ресурси та 50 млрд доларыв від країн G7, щоб забезпечити оборону та відновлення економіки. Про це інформує пресслужба Мінфіну у середу, 11 грудня.
Так, на забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. Із цієї суми 740 млрд грн буде спрямовано на закупівлю зброї, що повністю покриває річну потребу, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.
Водночас враховано забезпечення соціально-гуманітарних потреб і заходів для відновлення економіки.
У повідомленні зауважили, що держбюджет поєднує внутрішні ресурси та підтверджену міжнародну підтримку, що дозволить профінансувати усі заплановані видатки.
Важливу роль відіграє підтримка партнерів у рамках програми Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Це механізм, який передбачає отримання від країн G7 50 млрд доларів із подальшим погашенням за рахунок доходів від використання заморожених російських активів.
Заплановано отримати 20 млрд доларів від США, 20 млрд доларів від ЄС, 3 млрд доларів від Великої Британії, 3,7 млрд доларів від Канади та 3 млрддоларів від Японії.
Особливість програми полягає у можливості спрямування частини цих коштів (від ЄС та Великої Британії) безпосередньо на оборонні потреби, що у поєднанні з внутрішніми ресурсами, зокрема отриманими від нещодавно ухвалених змін до Податкового кодексу, дозволить зміцнити військовий потенціал і забезпечити усі критичні потреби Сил оборони.
Такий підхід забезпечує Україні необхідну фінансову стійкість, дозволяючи ефективно реагувати на виклики воєнного часу та закладати основу для відновлення економіки.
Лідери Великої сімки та країн-партнерів у середу, 25 вересня, ухвалили Спільну декларацію з підтримки відновлення та відбудови України, яка передбачає подальшу військову, економічну й гуманітарну допомогу як у короткій перспективі, так і на повоєнний період.
Нагадаємо, у червні країни G7 погодили 50 млрд доларів для України, на які пішли відсотки від заморожених активів Росії.
На що витратить Україна кошти із заморожених активів РФ