Україна відкрила перший агрохаб в Африці в межах Food from Ukraine

Фото: t.me/svyrydenkoy/2035

Україна відкрила свій перший агрохаб на африканському континенті — він почав роботу в Республіці Гана та функціонує як центр переробки й подальшого розподілу продовольства. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

— Україна відкрила перший агрохаб на Африканському континенті — у Республіці Гана. У межах ініціативи Президента Володимира Зеленського Food from Ukraine запрацював Центр переробки та розподілу продовольства. Це новий формат нашої присутності у світі, коли гуманітарна підтримка поєднується з розвитком партнерства і місцевої економіки, — зазначила Свириденко.

Агрохаб був створений українським аграрним бізнесом у партнерстві з урядом Гана у межах домовленостей, досягнутих на конференції Food from Ukraine у листопаді 2025 року. У межах проєкту українські товари об’єднують із продукцією місцевого виробництва, після чого формуються продовольчі набори для подальшого розповсюдження серед населення. Наступним кроком розвитку ініціативи стане запуск процесів переробки, фасування та порційного пакування безпосередньо на території Гани.

За словами Свириденко, перші сформовані набори вже включали рис місцевого походження та макаронні вироби, виготовлені в Гані з українського борошна. Під час офіційного відкриття було передано 4000 продуктових пакунків для найбільш вразливих категорій населення, зокрема для жінок-вдів у Гані.

— Розглядаємо Гану як важливого партнера в Західній Африці для гуманітарної підтримки та розвитку торгівлі на західному узбережжі Африканського континенту. Готові ділитися нашою експертизою, технологіями та досвідом підвищення врожайності, щоб разом посилювати світову продовольчу безпеку, — додала Свириденко.

У квітні 2025 року президент Володимир Зеленський уперше прибув до Південно-Африканської Республіки (ПАР). Президент здійснив візит разом із дружиною Оленою Зеленською. У жовтні 2024 року Міністерство відновлення повідомило, що Україна морським коридором транспортувала 50 млн тонн агропродукції.
Джерело

Новости Запорожья