За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Засуджений, який корегував ракетні удари по Запоріжжю. Фото: СБУ
37-річний запоріжанин, який коригував ракетні удари армії РФ по військовій та критичній інфраструктурі Запоріжжя, за вироком суду отримав довічне ув’язнення.
Про це сьогодні, 25 вересня, повідомили в пресслужбі Служби безпеки України.
Зловмисника затримали контррозвідники СБУ під час спецоперації на прифронтовій території регіону у листопаді 2022 року. Чоловік був завербований російською спецслужбою після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Затриманий працював на місцевому оборонному підприємстві, на виробничі цехи якого і наводив російські ракети. Крім того, він скоригував серію повітряних атак армії РФ на об’єкти енергетичного комплексу області, зазначили у відомстві:
"Після російських ударів російський агент виходив на місцевість для фіксації наслідків "прильотів" та передачі окупантам відповідного "звіту". Встановлено, що передачу розвідданих загарбникам їхній поплічник здійснював у вигляді електронних координат та фото українських об’єктів з прив’язкою до місцевості".
Під час обшуків за місцем у засудженого вилучено мобільний телефон і комп’ютерну техніку, які він використовував для корегування російських ракетних ударів.
Листування засудженого, який корегував ракетні удари по Запоріжжю з представниками ФСБ. Фото: СБУ
Раніше Суспільне повідомляло, що СБУ затримала чоловіка, який допомагав окупантам коригувати вогонь по Запоріжжю.
Обшуки у засудженого, який корегував ракетні удари по Запоріжжю. Фото: СБУ
На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав чоловіка винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).