За 2022 рік декларації подали понад 281,8 тис. осіб
Станом на 11 вересня 2023 року декларації за 2021 рік подали вже 401,8 тис. публічних службовців. Про це йдеться в повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.
Серед тих, хто подали декларацію:
- 51 народний депутат (+один за тиждень);
- п’ять міністрів;
- три заступники керівника Офісу президента;
- 35 740 посадовців категорій «А» та «Б» (держслужбовці на керівних посадах, +207 за тиждень);
- 2 636 суддів (+36 за тиждень, зокрема один суддя Конституційного суду України);
- 10 073 прокурорів, слідчих, дізнавачів (+56 за тиждень);
- сім голів ОДА та ОВА.
«За тиждень прозвітували майже 4,3 тис. посадовців», – йдеться в повідомленні.
За 2022 рік подали декларації понад 281,8 тис. осіб. Зокрема, 35 народних депутатів (+два за тиждень), два заступники керівника Офісу президента, чотири члени уряду, три голови ОДА/ОВА.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада голосувала за законопроєкт №9534 про е-декларування. Закон ухвалений, передбачено покарання чиновників за несвоєчасне подання декларацій. Але при цьому текст закону прийнято з нормою, яка передбачає залишити реєстр декларацій закритим ще на один рік з можливістю для декларантів добровільно подати в НАЗК заяву щодо персонального відкриття декларації впродовж року. Поправка про відкриття реєстру вже зараз не пройшла. Микола Тищенко голосував «проти».
Це викликало обурення широких кіл громадськості. Петиція, у якій президента Володимира Зеленського закликають накласти вето на ухвалений парламентом закон про декларування, набрала 25 тис. необхідних підписів за рекордні три години.
Як відомо, реєстр декларацій держслужбовців, який є умовою на шляху євроінтеграції, був закритий після початку повномасштабного вторгнення РФ під приводом забезпечення безпеки фігурантів. Така закритість сприяє накопиченню посадовцями тіньових доходів без пояснень і звітів.
Сьогодні Зеленський наклав вето на законопроєкт про е-декларування, який залишає реєстри закритими ще на рік.
ㅤ