На відміну від пересічних українців, яким для того, щоб вирушити за кордон автобусом, літаком чи поїздом достатньо мати біометричний закордонний паспорт та в залежності від країни прибуття – візу, для громадян, що подорожують країнами Європи чи Азії на власному автомобілі, обов’язковою є наявність страхового полісу «зелена карта», який має такі ж функції, як і вітчизняна автоцивілка, проте його дія поширюється на страхові випадки, що можуть статися за кордоном (за межами України). Вартість річного полісу «зелена картка», як інформує сайт https://greentravel.ua/ua/stoimost-zelyonoj-karty/, сягає трохи більше 220 євро, в той час, як штрафи за відсутність даного страхового полісу в країнах Європейського Союзу чи Шенгенської зони можуть перевищувати 800-1000 євро. Крім того, українські митники та прикордонники мають вказівку не випускати за межі країни автомобілі, власники яких не оформили страховий поліс «зелена карта».
Деякі особливості оформлення полісу «зелена карта»
Страховий поліс «зелена карта», оформлений в Україні, на сьогодні є чинним в 48 державах і для його оформлення не обов’язково відправлятися на пошуки найближчої страхової компанії – оформлення страховки можна провести впродовж семи хвилин в онлайн режимі – електронний варіант полісу не відрізняється від роздрукованого зразка (його отримання можливе на адресу електронної пошти або в один з найбільш поширених месенджерів).
Вартість страхового полісу «зелена карта» регулюється спеціально уповноваженим органом – моторним (транспортним) страховим бюро України (скорочено за першими буквами МТСБУ), який за погодженням з європейськими країнами встановлює відповідні тарифи, з врахуванням:
- різновиду транспортного засобу, який вирушає за межі держави (тарифи на страхування є різними для легкового та вантажного автомобіля, пасажирського автобуса, вантажного буса, мотоцикла чи автомобільного причепа);\
- терміну, на який оформляється страховий поліс. Термін дії страхового полісу «зелена карта» залежить від часу перебування транспортного засобу в за межами України, та може складати від 15 днів (найменший термін) до одного року (максимально можливий термін, після закінчення якого страховку потрібно обов’язково поновити);
- країни, на території якої автомобіль буде перебувати найбільше часу.
Що потрібно для онлайн оформлення страхового полісу
Оформлення страхового полісу в онлайн режимі відбувається максимально швидко та вимагає від власника транспортного засобу повідомлення даних всього лиш трьох документів, включно з даними паспорта, даними індивідуального податкового номеру (т.з. ідентифікаційного коду) та даними технічного паспорта на транспортний засіб (перелічену інформацію потрібно ввести у відповідні графи онлайн-заявки).
Простежити наявність та правильність оформлення страховки «зелена карта» можна на сайті МТСБУ, ввівши державний номер автомобіля чи номер страхового полісу.