США та Україна реалізують проєкти з атомної енергетики

США та Україна реалізують проєкти з атомної енергетики

Фото: Getty Images (ілюстративне фото) США та Україна запускають три проєкти за технологією малих модульних реакторів

Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, взявши зобов’язання потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це включає будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії.

На полях кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР) на 30 млн доларів. Про це інформує пресслужба Міненергетики у суботу, 16 листопада.

Партнерство реалізовуватиметься в межах програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology — Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів). 

Ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.

Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов’язаних проектів:

  • будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт “Чисте паливо”),
  • конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт “Фенікс”),
  • розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт “Чиста сталь”).

«Україна пов’язує своє майбутнє з атомною енергетикою. Незважаючи на те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв’язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей», — заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в своєму онлайн-виступі.

Малі модульні реактори — новітня технологія, що розглядається як можлива альтернатива для традиційних великих АЕС. Проєктуються меншими за потужністю (до 300 МВт), тому їм потрібна вдесятеро менша площа. Вони складаються з модулів, котрі можуть виготовлятися на заводах і збиратися в місці розташування.

Раніше ми повідомляли, що Україна та Сполучені штати Америки працюють над дорожньою картою для післявоєнної енергосистеми нашої країни. Вона включатиме безпечні технології ядерної енергетики та відновлювані джерела енергії.

Також повідомлялося, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у поточному році року виділить Україні кредити на 560 млн євро для проектів в енергетиці, транспортній інфраструктурі і відновленні житла.

Джерело

Новости Запорожья