Практична елегантність та безпека: який має вигляд новий Subaru Crosstrek та в чому його родзинка

Редакція OBOZ.UA отримала на тестування новий Crosstrek – найбільш доступний кросовер від японського бренду Subaru в Україні. Попереднє покоління цієї моделі було відоме в Україні під назвою Subaru XV, але тепер оновлений автомобіль доступний на нашому ринку під новою назвою.

Авто наразі має оновлений дизайн та передові технології, але і виникає питання – чи можна вважати його абсолютно новим поколінням Subaru, чи це лише вдосконалення XV?

Від XV до Crosstrek

Бренд Subaru має цікаву автомобільну історію, а його власники регулярно входять до топ-10 за рівнем задоволеності. Це свідчить про високу оцінку бренду, який ділить четверте місце з BMW за цією характеристикою.

Історія кросовера починається від моделі Subaru Impreza з 90-х років. З цього базового каркаса у 2011 році виникла Subaru Impreza XV – своєрідна «пригодницька» крос-версія Impreza. Перейшовши через кілька поколінь, у 2023 році авто отримало нову назву – Subaru Crosstrek, залишаючись при цьому глибоко модернізованою версією попередника, а не абсолютно новим поколінням. І знаєте, лише у США у 2022 році їх продали 150 тис. одиниць.

Дизайн

Всупереч змінам у панелях кузова, у моделі явно залишаються впізнавані риси від попередника Subaru XV. Вишукані стилістичні зміни вирізняються, залишаючи інші аспекти практично незмінними.

З новою решіткою та тонкими світлодіодними фарами автомобіль набув нового ефектного вигляду. Пластикова захисна накладка та рейлінги на даху додають автомобілю характер, узгоджуючись із захисними елементами над колесами та порогами. Однак ці масивні пластикові накладки на колісних арках та в бампері дають ще й покращену аеродинаміку. Усе через спеціальні дефлектори з відводу потоку через повітроводи в передньому і задньому бамперах та накладках на крилах.

Габарити Subaru Crosstrek – 4480 x 1800 x 1580 мм при довжині колісної бази 2670 мм. Заявлений кліренс в авто – 220 мм.

Салон

В Україні продають дві комплектації – топова Premium та Active.

Інтер’єр топової версії Subaru Crosstrek оздоблений шкірою з перфорацією. На торпеді та дверних панелях використовується фактурний пластик, який майже не дряпається. Срібна нитка на сидіннях підкреслює статус моделі.

Водійське крісло забезпечене електроприводом, а рульова колонка регулюється у двох площинах. Розробники постарались на славу і саме сидіння водія має зручну форму і розвинену бічну підтримку. На панелі між сидіннями знайшлося місце для підлокітника, двох підстаканників різної глибини, кнопок підігріву передніх сидінь та електронного ручника.

За селектором коробки – ніша для телефону з системою бездротової зарядки. Є usb і type-C виходи та традиційний ‘’прикурювач’’. Аналогічні зарядні виходи є для пасажирів.

Водійська посадка висока, однак для огляду правої сторони дороги все-таки розташування салонного дзеркала та системи камер затуляє водію праву сторону авто. Це ніби і не суттєво, але дратує у разі інтенсивного руху в місті…

Відчуття простору в салоні досить непогане і комфортне для далеких подорожей. Для більшої зручності для задніх пасажирів передбачені власні дефлектори системи вентиляції, є відкидний центральний підлокітник. Також встановлені USB-порти для підключення гаджетів, два підстаканники.

Значний апгрейд починається з різною електронікою та великим 11,6-дюймовим сенсорним екраном. Через монітор можна керувати музикою, »кліматом» та додатковими функціями. Також тут виводяться показники температури мастила, охолоджувальної рідини чи навіть рівень натиску на педаль газу. Це все виведено як окремі іконки.

Розташування головного екрана під кутом до водія не відволікає від дороги. Дисплей дозволяє формувати та виводити ярлики до найбільш затребуваних функцій. Але в Subaru не забули про любителів кнопок та крутилок – для керування аудіосистемою, температурою та радіо все-таки передбачено фізичні перемикачі. Фактично компанія відповідає на моду сенсорних дисплеїв, але не перетворює торпеду авто на один суцільний екран. Мультимедія підтримує Apple CarPlay та Android Auto з wi-fi.

У Subaru все-таки віддали данину класиці та установили фізичні спідометр і тахометр, показники рівня пального та температури.

Багажник теж не може похизуватись суперпростором. Він має об’єм всього у 315 літрів, проте зроблений практичним. У ньому рівна та пласка підлога, є дві глибокі бокові ніші. Спинки задніх крісел складаються в рівну поверхню, тому можна перевозити довгі речі. І, що важливо, – у кросовері є запасне колесо, а не ремкомплект, як у більшості сучасних авто.

Двигун

Crosstrek оснащений 2-літровим опозитним бензиновим двигуном Boxer (156 к.с. – Ред.). Це один із найнадійніших атмосферних двигунів у світі. І це єдиний двигун, який нині доступний для нас під час купівлі.

Однак у парі з варіатором розігнати автомобіль до заявлених 100 км за 10,6 секунди не так і легко. Так, авто досить швидко стартує з місця, одна машина все-таки має секундну затримку. Щоб набрати їх, двигун треба «крутити». Авто дає можливість перемкнути режими їзди, які покращать чутливість педалі газу, і машина значно краще себе відчує на дорозі. І знаєте, цього цілком достатньо, щоб почуватись комфортно і безпечно в дорожньому потоці.

Завдяки системі симетричного повного приводу Subaru витрати пального складають 6 л/100 км на трасі, 9,4 л/100 км в місті та 7,2 л/100 км у змішаному циклі.

Однак їздячи по Києву, вкластись у заявлені 9,4 л/км так і не вдалось. Реальний розхід вийшов 10,5 л на 100 км.

Керованість

Автомобіль дуже чітко реагує на рухи керма, підвіска з’їдає більшість нерівностей, що трапляються на шляху. Машина твердо стоїть на дорозі та легко входить у повороти, точно прописуючи задану траєкторію. Для складних доріг є додаткові режими сніг/бруд та глибокий сніг/багнюка в системі X-Mode.

Ще одна фішка авто – система безпеки EyeSight, яка розташована біля дзеркала заднього виду. Вона виявляє потенційні небезпеки перед автомобілем подібно до людських очей. Вона відстежує переміщення об’єктів на дорозі, оптимізує роботу круїз-контролю, стежить за дорожньою розміткою і смугами руху та інше.

Комплектації та ціни

Subaru Crosstrek Active: система курсової стійкості, двозонний клімат-конроль, підігрів передніх сидінь, безключовий доступ, мультимедійна система з вертикальним 11,6-дюймовим дисплеєм, фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, подушка безпеки для колін водія та центральна подушка безпеки між передніми сидіннями, датчики світла та дощу, LED-фари та адаптивне світло, комплекс систем безпеки EyeSight, камера заднього огляду, оздоблення сидінь тканиною, легкосплавні 17-дюймові колісні диски та інші.

Версія Subaru Crosstrek Premium додатково пропонує шкіряний салон, електропривід сидіння водія, люк з електроприводом, підігрів керма, дворежимну систему X-Mode, камери кругового огляду 360, задній центральний підлокітник із підсклянниками, 18-дюймові колісні диски.

Ціна на Active стартує від 1 198 200 грн, ціна на Premium – від 1 373 100 грн.

Дякуємо компанії «СОДЖІТЗ АВТО УКРАЇНА» за надання авто на тест-драйв.

Джерело

Новости Запорожья