Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби: коли необхідні та як використовують

Переважна більшість населення періодично страждає від болю у суглобах та спині. Він може бути спричинений різноманітними факторами та захворюваннями, і саме від діагнозу залежить методика лікування. Проте в багатьох випадках комплексне лікування передбачає вживання протизапальних та протиревматичних нестероїдних препаратів, в тому числі Ксефокам.

Image

Особливості НПЗП та їхнє призначення

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби відрізняються комплексним впливом на організм:

  1. протизапальний – пригнічують набрякання та розширення судин, деякі також послаблюють синтез колагену, котрий здатен склерозувати тканини;
  2. знеболювальний – здатні полегшити біль середньої та слабкої сили у суглобах та м’язах шляхом порушення проведення больових імпульсів;
  3. жарознижувальний – вибірково лише під час лихоманки;
  4. імуносупресивний – проявляється при тривалому лікуванні, знижує проникність капілярів та заважає контакту антигенів і імунних клітин організму.

Вживання НПЗЗ повинне проходити під контролем лікаря і лише за його призначенням. Ці лікарські засоби мають безліч протипоказань до прийому, а також можливих побічних дій. Крім того, НПЗЗ не лікують захворювання, а лише усувають симптоми, тому не можуть використовуватися самостійно.
Призначити нестероїдні протизапальні ліки можуть при невралгії, міалгії, травмах та посттравматичному синдромі. Також їх використовують у лікуванні запальних захворювань суглобів та навколосуглобових тканин, остеохондрозу та остеоартрозу, люмбаго та ішіас.

Як вибрати НПЗЗ

Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби розрізняють за рівнем протизапальної активності:

  1. виражена – саліцилати, піразолідини, оксиками, похідні індолоцтової та пропіонової кислоти;
  2. слабка – фенамати, похідні параамінофенолу та піразоліни гетероарилоцтової кислоти.

До другої групи належать відомі препарати Мефенамінка, Парацетамол, Анальгін та інші. Їх використовують при рідких проявах больового синдрому. В лікуванні серйозних захворювань опорно-рухового апарату їх використання буде неефективним через слабку дію.

Вибір нестероїдних протизапальних засобів не можна здійснювати самостійно, оскільки таким чином не вдасться врахувати причину хворобливого стану, ступінь вираженості больового синдрому та особливості організму. Лікарю знадобляться лабораторні дослідження та обстеження для визначення першопричини та встановлення діагнозу. Лише комплексне лікування здатне принести бажаний ефект.

Новости Запорожья