За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Мобільна бригада соціально-психологічної підтримки. Фото: Суспільне Запоріжжя
У Запорізькій області понад півтора року працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Її фахівчиня Юлія Сидоренко розповідає, будь-яку допомогу — психологічну, юридичну чи соціальну — надають усім.
Про роботу мобільних бригад дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Юлія Сидоренко, фахівчиня однієї з мобільних бригад розповідає, що вони працюють не лише у Запоріжжі, а й у громадах області:
"Наша бригада працює по Запорізькому району, це три громади: Широківська, Біленківська і Долинська. Ще є бригада інша, яка працює також по району — це Вільнянська, Кушугумська, Павлівська громади. Також дві бригади працюють у місті Запоріжжя".
Фахівчині мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Юлія Сидоренко зліва. Фото: Суспільне Запоріжжя
Для цього мобільна бригада має спеціально обладнану автівку — у ній є пандус, інвалідний візок, дитяче автокрісло — усе, аби безпечно транспортувати маломобільних людей та дітей:
"Ми перевозимо людей, яким треба дістатися лікарні, постраждалих. Також не тільки по району Запорізькому, а й в місті Запоріжжя. Ще в автомобілі є автокрісло, для дітей. Тому ми оснащенні повністю".
Спеціально обладнана автівка мобільної групи соціально-психологічної допомоги. Фото: Суспільне Запоріжжя
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, за словами Юлії, може надавати як екстрену психологічну допомогу, так і соціальну та правову. Окрім цього можуть забезпечити тих, хто зазнав домашнього насилля, безпечним місцем проживання:
"Це все працює безоплатно. В місті та в районі є мережа, яка приймає жінок постраждалих від насильства. Звісно є і чоловіки. Ще великий такий пласт в нас роботи — люди похилого віку, онуки та діти яких відбирають гроші, принижують їх".
Комплектація автівок мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Фото: Суспільне Запоріжжя
Саме з таким запитом до мобільної бригади соціально-психологічної допомоги звернулася Ольга — її ім'я не називаємо з міркувань безпеки. Жінка розповіла, що її чоловік побив старшого сина та погрожував їм:
"Коли я поїхала у відрядження на 5 днів, в мене діти залишилися одні з чоловіком. І коли я повернулася, то дізналася, що чоловік у стані алкогольного сп’яніння побив мого старшого сина. При цьому він погрожував обом дітям, щоб вони не розповідали мені про цей інцедент".
Ольга, жінка, яка звернулася до мобільної групи соціально-психологічної допомоги. Фото: Суспільне Запоріжжя
Після цього жінка звернулася до мобільної бригади. Її фахівці допомогли вивезти дітей у безпечне місце та надали правову підтримку:
" Через деякий час я повернулася у село, знайшла житло поблизу роботи і зараз намагаємося жити, щоб це все не згадувати".
Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Фото: Суспільне Запоріжжя
Мобільні бригади співпрацюють з поліцейськими, службами у справах дітей та старостами в селах. За словами Юлії, від початку повномасштабної війни кількість звернень щодо домашнього насилля значно збільшилась:
"Люди живуть в обмежених умовах.Люди живуть в умовах стресу. До речі, наші бригади виїжджають також на місця обстрілів. Працюємо з внутрішньо-переміщеними особами, які втратили в окупації житло, родичів".