На Хортиці виявили нові археологічні знахідки: кераміку доби енеоліту, козацькі кулі та уламки від середньовічних пляшок

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Фото: МКІП

Унаслідок руйнування російськими військовими греблі Каховської ГЕС обміліла природно-заповідна зона біля острова Хортиця й виступила значна ділянка берегової смуги. Там археологи виявили цінні історичні артефакти. Про це 15 серпня повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Під час рейдових та розвідувальних виходів були знайдені археологічні пам’ятки, серед яких:

  • Кераміка різного часу та призначення, починаючи від доби енеоліту (6–5 тисяч років до н. е.) і закінчуючи ХІХ століттям.

Ці знахідки представлені уламками гончарної або ліпної кераміки, як-от частини вінців, ручки, денці, плечики. Окрім того, до керамічних знахідок можна зарахувати люльки, грузила, прясла тощо.

Фото: МКІП

  • Знаряддя з кременю, представлені давніми інструментами для полювання або оброблення.
  • Металеві речі, зокрема монети. Серед цих знахідок є речі, пов’язані з епохою козацтва — різноманітні мушкетні й пістольні кулі, пряжки ременів та застібки, а також деталі зброї та інші предмети.
  • Скло. Співробітники заповідника знаходять уламки від середньовічних пляшок та навіть скляні бомби.

Фото: МКІП

Фото: МКІП

"Усі виявлені археологічні знахідки проходять процес камеральної обробки та додаються до польового опису, який надалі буде основою для створення археологічного звіту", — зазначають у Мінкульті.

Раніше біля острова Хортиця знайшли човен-довбанку, якому не менше ніж 300–500 років, частину грецької амфори, ґудзик XVIII століття та гарматне ядро.

Також Суспільне повідомляло, що біля острова активізувалися чорні археологи. На сторінці Служби режиму Національного заповідника "Хортиця" зазначили, що бум чорної археології спостерігається на берегах острова Хортиця, прилеглих островах та в урочищі Вирва.

Новости Запорожья