«Ми бачили це у фільмах, а нині — це наша реальність»: анестезіолог з Оріхова про роботу в стабпункті

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Олександр Рогов у стабілізаційному пункті, Запорізька область, 16 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Запоріжжя

Перші три місяці в лікарні Олександр Рогов не лише працював, а й жив. Саме там і познайомився з лікарями 128 окремої гірсько-штурмової бригади та вже в червні мобілізувався до них. Змінити цивільну медицину на військову було неважко, бо знав, як працювати з травмами, каже Олександр.

Стабілізаційний пункт, де працює Олександр Рогов, Запорізька область, 16 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Запоріжжя" У цивільному житті мало такого, як я бачив на війні, коли тіло розірване на шматки, обпечене і великі крововтрати. Ще одна особливість — це масовий потік: нема-нема поранених, а потім — 10-20 осіб одночасно привезли. Тоді вступають у дію ті закони сортування, кому першому надавати допомогу, кому взагалі не надавати допомогу, хто може почекати й це, мабуть, найскладніший вибір, який постає".

Олександр Рогов у стабілізаційному пункті, Запорізька область, 16 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Запоріжжя

За час роботи у стабпункті найбільше Олександра вражає жага до життя поранених та резерви людського тіла. Коли пацієнт у край важкому стані воліє швидше повернутися на поле бою:

"Те, що ми колись дивилися у фільмах і казали, що це неможливо, зараз відбувається. Це шокує і дивує одночасно. Такі випадки, коли відірвані руки, відірвані ноги, а хлопці залишаються при свідомості, і вони при цьому нестабільні, вони втратили багато крові, але вони настільки вмотивовані, що вони мені кажуть: "Лікарю, ви мені зробіть щось швиденько там: якщо щось відрізати, відрізайте, чи протез поставте — і все, бо мені повертатися треба, бо я ще не вбив жодного військового РФ".

Стабілізаційний пункт, де працює Олександр Рогов, Запорізька область, 16 грудня 2023 рік. Фото: Суспільне Запоріжжя

Колеги жартома називають Олександра "шурупчиком". Саме таке псевдо йому дали через особливість характеру:

"Кажуть, якщо потрібно щось довести, то я дуже довгий час можу щось доводити, поки нарешті воно не буде прийняте колективом. А також в’їдливий, тому що хочеться оптимізувати роботу так, щоб це було зручно для нас і корисно для наших поранених."

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Новости Запорожья