Серед шампанських домів із багатомільйонними оборотами продукції складно виділити господарства зі скромнішими обсягами виробництва. Про ці виноробні широка публіка знає зовсім небагато. Проте продукція шампанських домів найчастіше відрізняється високою якістю та найкращими балами винних експертів.
Кожна така компанія підходить до виготовлення своїх вин з великою старанністю, намагаючись висловити в них як терруар, так і свій стиль. Розглянемо господарства, де виготовляють найкраще ігристе, яке варте вашої уваги.
Андре та Жак Бофор (Andre et Jacques Beaufort)
Успадкувавши сімейне господарство у 1969 році, виробник Жак Бофор повністю переглянув методи роботи на своєму підприємстві. Причиною цього стала його алергічна реакція на хімічні препарати, якими обробляли виноградники в Шампані, через що він не міг вживати напій. Тоді Жак Босфор вирішив перевести своє господарство на біодинаміку.
Нині компанією управляє син Жака Бофора — Андре, який також дотримується методів роботи батька. Очоливши шампанський дім, він зробив свій внесок у виробництво. Андре Бофор витримує вінтажні вина п’ять років на дріжджовому осаді замість трьох. Такий підхід дозволяє отримати більш концентроване ігристе з насиченим смаком.
Лармандьє-Берньє (Larmandier-Bernier)
Засновниками шампанського дому Лармандье-Берньє були Філіпп Лармандье та Елізабет Берньє. У 1971 році вони вирішили збудувати завод з виробництва шампанських вин, і з того часу компанія почала вести свою історію.
У 1988-му управління шампанського дому прийняв на себе П’єр Лармандье. Під його керівництвом компанія поступово перейшла спочатку на органічні методи роботи, а з 1999-го — повністю на біодинаміку. Крім цього, на виноробні практикуються низька врожайність та мінімальне додавання дозажного лікеру (суміш цукру та вина для регулювання цукристості), що дозволяє їм отримувати шампанське, яке відображає терруар виробництва. Впевнитися в цьому особисто можна, замовивши пляшку на сайті MAUDAU
Еглі-Ур’є (Egly-Ouriet)
Господарство у центрі Кот-де-Нуара очолює вже четверте покоління сім’ї Еглі. Їм належить близько 10 га виноградників категорії Гран Крю. Більшість посадок розташовується в Амбонні, де зазвичай вирощують сорт Піно Нуар. У господарстві під нього віддано 75%, а на решті виноградників вирощують Шардоне.
Під час створення вин в Еглі-Ур’є застосовують спеціальні технологічні прийоми. По-перше, бродіння вина відбувається в дубових бочках. По-друге, перед вторинною ферментацією у пляшках вино не фільтрується. Лише небагато шампанських домів ризикують обходитися без фільтрації. Все шампанське витримується від 3-х до 7-ми років, завдяки чому набуває складності та потенціалу до подальшої витримки.
Середній обсяг виробництва господарства за рік — близько 100 тисяч пляшок.
Розпочати знайомство з ігристим вином регіону Шампань дуже легко, якщо вибрати продукцію невеликого виробництва.