Часто трапляється, що власник нерухомості реконструює чи змінює вхід до приміщення вже після введення будівлі в експлуатацію. Таке трапляється наприклад після купівлі нерухомості, і саме тоді виникає необхідність узаконити вхідну групу https://trebatut.com.ua/uzakonit-vhodnuju-gruppu/.
Завдяки цьому можливо надалі на власний розсуд розпоряджатися нерухомим майном і уникнути штрафів, а також вимоги усунути зміни за власні кошти та повернути початковий зовнішній вигляд входу до приміщення.
Окремий вхід – в чому його переваги
Власників житлової та нежитлової нерухомості турбує питання автономності та зручності приміщення. Ці вимоги повною мірою задовольняє облаштування відокремленого входу прямо з вулиці.
Законодавство вимагає обов’язково легалізувати окремий вхід, на що нерідко витрачається чимало часу. За бажанням та з практичних міркувань доручити узаконення вхідної групи краще спеціалістам. В Києві та області узаконити окремий вхід допоможе компанія «ТребаТУТ».
Етапи легалізації вхідної групи
Аби отримати дозвіл на окремий вхід, необхідно пройти наступні етапи
- Проектування. На цьому етапі важливо отримати Містобудівні умови та обмеження для приміщення, розробити проект у ліцензованого архітектора відповідно до будівельних норм, погодити отриманий проект. Важлива також письмова згода мешканців будинку та керуючої компанії або ОСББ у багатоквартирному будинку.
- Подання заяви та пакету документів.
- Проходження встановлених законом інспекцій та перевірок.
- Отримання дозволу та новий технічний паспорт БТІ з урахуванням змін.
Які документи потрібні для узаконення окремого входу
Пакет документів включає чималий перелік паперів:
- Заява. Бланк можна отримати безпосередньо в ЦНАП.
- Паспорт власника квартири (для фізичної особи).
- Установчі документи (для юридичної особи).
- Правовстановлюючі документи на приміщення (це може бути договір купівлі-продажу, спадщина, дарування, обмін тощо).
- Технічний паспорт.
- Проект та узгодження.
- Технічні умови.
- Декларація про введення в експлуатацію.
- Квитанція про сплату державного мита.
Перелік документів може доповнюватися й іншими паперами в залежності від типу будівлі. Краще, коли всіма питаннями займаються професіонали – вони точно володіють формацію про всі необхідні документи та отримують їх самостійно. Для цього замовнику варто лише оформити доручення.
На узаконення окремого входу потрібно в середньому 1-2 місяці, в окремих випадках – до 5 місяців. Тому варто одразу запастись терпінням.