Єрмак знову провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Угорщини


Андрій Єрмак Фото: Сайт президента

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто. 

Про це Єрмак написав у телеграмі.

Він назвав розмову «продуктивною».

«Працюємо над організацією зустрічі двох лідерів (Володимира Зеленського і Віктора Орбана, — Ред.) у найближчому майбутньому» — додав глава ОПУ.

Також Єрмак і Сіярто обговорили просування України на шляху до ЄС.

Позиція Угорщини щодо вступу України до ЄС

  • На саміті лідерів Євросоюзу Віктор Орбан продовжив виступати проти можливостей приєднання України до блоку. У момент голосування за рішення про початок переговорів щодо членства угорський прем’єр навіть покинув зал засідань. Будапешт вважає, що наша держава не виконала всі необхідні вимоги. 
  • Орбан заявляв, що Угорщина має “75 можливостей зупинити процес вступу України у Європейський Союз”, а якщо знадобиться потягне “ручник”.
  • Замість вступу до блоку угорський прем’єр пропонував нашій державі «стратегічне партнерство».
  • Також Будапешт блокує виділення фінансової допомоги Києву в розмірі 50 млрд євро. Щоправда, у ЄС неодноразово лунали заяви, що Брюссель має альтернативні варіанти розв’язання цієї проблеми в обхід думки Орбана.
  • Володимир Зеленський перед самітом лідерів ЄС мав коротку зустріч із Орбаном в Аргентині, куди обоє прилетіли на інавгурацію новообраного президента Хавʼєра Мілея.
Новости Запорожья