ЄК скасувала заборону на імпорт зерна з України

ЄК скасувала заборону на імпорт зерна з України

Фото: Unsplash Єврокомісія не продовжила заборону на ввезення українських зернових до ЄС

Європейська комісія не продовжила заборону на ввезення українського зерна до п’яти країн ЄС за умови дотримання Україною певних заходів

Європейська комісія не продовжила заборону на імпорт українського зерна до Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та Болгарії за умови дотримання Україною заходів, які дадуть змогу уникнути нового стрибка зерна. Про це йдеться у повідомленні на сайті Єврокомісії.

У ЄК проаналізували дані щодо впливу експорту чотирьох категорій сільськогосподарської продукції на ринок Євросоюзу і дійшли висновку, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня, «викривлення ринку в п’яти країнах-членах, які межують з Україною, зникли».   «Конструктивна позиція всіх учасників платформи допомогла розв’язати конкретні проблеми та забезпечила те, що експорт до третіх країн за межами ЄС йде та навіть збільшується», — зазначили у комісії.   Чинні обмежувальні заходи закінчуються сьогодні, 15 вересня.   Водночас Україна погодилася запровадити правові заходи (як, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.   Крім того, з 16 вересня Україна має запровадити ефективні заходи контролю за експортом чотирьох груп товарів, щоб «запобігти будь-яким ринковим викривленням у сусідніх державах-членах». Київ має подати план дій не пізніше закінчення робочого дня 18 вересня.   «ЄК та Україна здійснюватимуть моніторинг ситуації через платформу, щоб мати змогу реагувати на будь-які непередбачувані ситуації. Також Єврокомісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Угорщина домовилася з Румунією, Словаччиною та Болгарією про продовження заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Раніше Польща оголосила, що продовжує до кінця року заборону на імпорт української агропродукції, яка мала діяти до 15 вересня.  

Нацбанк України прогнозує скорочення валютної виручки аграріїв до кінця року приблизно на 600 млн доларів через введення країнами Східної Європи заборони на імпорт продовольства. 

Джерело

Новости Запорожья