«Хочу, щоб моя країна перемогла»: історія жінки з Мелітополя, яка відкрила гуманітарний штаб у Запоріжжі

За інформацією: Суспільне Запоріжжя.

Наталя Рудич, жителька Мелітополя, яка наладила роботу гуманітарного штабу. Фото: Суспільне Запоріжжя

Жителька тимчасово окупованого Мелітополя Наталя Рудич налагодила в Запоріжжі діяльність гуманітарного штабу ГО "Кластер". Так, нині допомагає 15 громадам Запорізької області, а також 15 військовим частинам.

Наталя Рудич восьмого квітня виїхала з тимчасово окупованого Мелітополя, а вже наступного дня у Запоріжжі, продовжила свою волонтерську діяльність:

"Я вирішила, що я залишуся тут, маю бути тут зі своїми хлопцями, які були на передовій, тобто з тими якими ми комунікували і в місті, і вони вже були на фронті, їм потрібна була допомога".

Гуманітарний штаб релокованої ГО «Кластер». Фото: Суспільне Запоріжжя

Гуманітарний хаб наразі надає допомогу 15 громадам Запорізької області та 15 військовим частинам. Надають постіль, рушники, предмети гігієни.

"Ми передавали дуже багато автівок на передову, потім долучилися контракти з великими міжнародними фондами, ми вигравали гранти".

Гуманітарний штаб релокованої ГО «Кластер». Фото: Суспільне Запоріжжя

За рік роботи ГО "Кластер", яку Наталя релокувала з Мелітополя до Запоріжжя, видала гуманітарну допомогу на суму понад 78 мільйонів гривень, зокрема і для понад 25 тисячам вимушених переселенців.

Центр безоплатного протезування «Сміливий крок». Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі Наталя відкрила центр безплатного протезування "Сміливий крок". Отримали допомогу в ньому можуть як військові, так і цивільні, які мають ампутації.

"Ми виграли грант від Посольства Словаччини, це 52 тис євро — ми закупили німецьке обладнання. Це безкоштовний центр протезування. Дуже багато діток на сьогоднішній день звертаються до нас. Ми і протезуємо, видаємо ортези безкоштовно для всіх ВПО".

Центр безоплатного протезування «Сміливий крок». Фото: Суспільне Запоріжжя

У Мелітополі Наталя мала власний бізнес — продавала сільськогосподарську техніку. Проте під час повномасштабного вторгнення розграбували склади:

"Підраховували, скільки втратили. В нас вже і кримінальне провадження відкрито, там близько восьми мілйонів , це не рахуючи дебіторську та кредиторську заборгованість, яка ще є на сьогоднішній день".

Наталя Рудич поряд із сільськогосподарською технікою. Фото: особистий архів Наталі Рудич

Підприємство Наталя не закриває та залишає людям робочі місця, адже сподівається відбудувати втрачене та бути дотичною до відновлення економіки.

«Я просто хочу, щоб моя країна перемогла. І я буду робити все, щоб так і сталося» Наталя Рудичпро свою волонтерську та підприємницьку діяльність

Новости Запорожья